Pełny serwis zegarka Tissot w autoryzowanym serwisie zegarmistrzowskim, to jak wybór pełnego serwisu samochodu Ferrari w ASO. Aby przez kolejne lata, a nawet pokolenia, cieszyć się z niezawodności swojego zegarka Tissot, powinno się go oddać w ręce zegarmistrza z doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami potwierdzonymi przez markę Tissot. Tak jest w naszym przypadku. Pełny serwis zegarka, to prawdziwe SPA dla jego wszystkich podzespołów. Co więcej, wszystkie prace serwisowe wykonywane przez nasz autoryzowany serwis zegarków, objęte są dodatkową 24-miesięczną gwarancją.

 

W 12 krokach przybliżymy na czym polega pełny serwis Tissot i co się dzieje z powierzonym nam zegarkiem:

 

1. Diagnostyka - Funkcje, układy elektroniczne i wygląd zegarka Tissot są sprawdzane. Informacje są wprowadzane do dokumentu, który będzie towarzyszył zegarowi podczas całego serwisu.


 

2. Czyszczenie koperty i bransolety - Bransoletkę i kopertę demontuje się oraz czyści w kąpieli ultradźwiękowej. Podczas tych operacji ruchy są wykonywane ostrożne pod kopułą ochronną.

 

 

3. Przywrócenie wodoszczelności - Elementy takie jak szkło (z wyjątkiem kształtowanych szkieł mineralnych i szafirowych szkieł), uszczelki wodoodporne, korona i popychacze są wymieniane, aby zapewnić doskonałą wodoodporność zegarkom Tissot.

 

 

4. Rozłożenie mechanizmu - Tarcza i wskazówki są demontowane. Zegarmistrz demontuje mechanizm i skrupulatnie sprawdza zużycie każdego elementu. Zużyte elementy są wymieniane.

 

 

5. Czyszczenie mechanizmu - Różne komponenty mechanizmu są umieszczane w koszach myjących przymocowanych do maszyny ultradźwiękowej. Kilka kąpieli zapewnia nienaganne czyszczenie komponentów przed ponownym montażem.

 

 

6. Złożenie i naoliwienie mechanizmu - Wszystkie elementy są pieczołowicie montowane przez zegarmistrza, a każdy punkt tarcia jest traktowany specjalnym olejem wysokiej jakości. Maleńkie krople są praktycznie niewidoczne gołym okiem, ale są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mechanizmu. Mechanizmy Tissot mogą wymagać więcej niż 80 punktów smarowania.

 

 

7. Założenie tarczy i wskazówek - Tarcza jest umieszczona na mechanizmie, a wskazówki są ustawione za pomocą specjalnego urządzenia. Zegarmistrz musi umiejętnie ustawić wskazówki, aby upewnić się, że są idealnie wyrównane.

 

 

8. Regulacja chodu - Nowo oczyszczona koperta może ponownie pomieścić mechanizm. Zegarmistrz dostosowuje precyzję Tissota, nieznacznie zmieniając częstotliwość ruchu serca - sprężynę balansującą. Następnie zamyka skrzynkę zegarka.

 

 

9. Sprawdzenie wodoszczelności - zegarek Tissot jest umieszczony w urządzeniu pod ciśnieniem. Po serii testów zegarmistrz otrzymuje potwierdzenie, że zegarek jest wodoodporny.

 

 

10. Sprawdzenie funkcji zegarka - Zegarmistrz sprawdza funkcje i ustawia właściwy czas w zegarku.

 

 

11, Kontrola jakości - 24 godziny po zakończeniu serwisu zegarmistrz przeprowadza ostateczną kontrolę w celu sprawdzenia, czy zegarek Tissot działa idealnie.

 

 

12. Zwrot zegarka - zegarek Tissot korzysta z dwuletniej gwarancji na wykonaną usługę i jest zwracany w torbie ochronnej.

 

 

21 czerwca 2020
18 grudnia 2018

Jaki jest zakres pełnego Serwisu Zegarka Tissot?

Projekt i realizacja strony SPECTRUM MARKETING | Wszelkie prawa zastrzeżone | 2024

F.H.U. CHRONOS Edmund Gruszczyński

41-500 Chorzów, ul. Powstańców 15

+48 32 2410-550

sklep@chronos.info.pl 

+48 607-767-212