Kalibry OMEGA Co-Axial z krzemowym włosem balansu:

Mechaniczne zegarki Omega z czteroletnią gwarancją!

 

Kiedy, w 2007 roku, OMEGA zaprezentowała swój pierwszy kaliber in-house Co-axial, świat zaczął nam się bacznie przyglądać. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że mechanizmy tworzone na bazie rewolucyjnego wychwytu współosiowego naszej produkcji będą serią jednych z najlepszych kalibrów w historii zegarmistrzostwa.

 

Ostatnim osiągnięciem OMEGA jest krzemowy włos balansu Si 14, który jeszcze wyżej podniósł poprzeczkę i tak już niemal doskonałych poziomów stabilności chodu i wydajności mechanizmu w długim czasie.

 

OMEGA podkreśliła przekonanie o wyjątkowości oferowanej kombinacji proponując klientom czteroletnią gwarancję dla modeli wyposażonych w mechanizmy Co-Axial z krzemowym włosem balansu.

 

Unikalne właściwości krzemu

Włos balansu Si 14 zawdzięcza swoją nazwę symbolowi chemicznemu i liczbie atomowej krzemu. Pierwiastek ten oferuje właściwości, które gwarantują wyższą wydajność niż konwencjonalne materiały stosowane w zegarmistrzostwie.

 

Krzem, jest na przykład odporny na działanie pól magnetycznych, dzięki temu praca układu balansu z naszym innowacyjnym włosem nie jest zakłócana przez liczne przedmioty wytwarzające takie pola. Także codzienne, delikatne uderzenia, ze względu na specyficzną geometrią krzemowego włosa, nie mają tak silnego wpływu na dewiację chodu zegarka, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

 

Rewolucja Co-Axial

Kalibry Co-Axial powstają na bazie wychwytu współosiowego, którego konstrukcja wymaga znacznie mniejszego i rzadszego oliwienia niż tradycyjny wychwyt kotwicowy, który był standardem w zegarmistrzostwie od ponad dwóch stuleci. W rezultacie nasze mechanizmy są bardziej odporne na procesy starzenia i dużo rzadziej wymagają interwencji zegarmistrzowskich.

 

W tradycyjnym wychwycie zarówno impulsy zgodne z kierunkiem ruchu wskazówek zegarka, jak i te w kierunku przeciwnym, przekazywane są niebezpośrednio z koła wychwytowego, przez kotwicę do układu balansu. Powoduje to  znaczące utraty energii. W wychwycie współosiowym impulsy zgodne z ruchem wskazówek zegarka przekazywane są bezpośrednio do układu balansu przez specjalny ząb na kole wychwytowym, co dodatnio wpływa na wydajność mechaniczną połączonych układów i poprawia precyzję chodu zegarka.

 

Wychwyt OMEGA Co-Axial wykorzystywany jest w połączeniu ze swobodnym włosem balansu. Regulacja takiego układu odbywa się poprzez proste zmiany momentu inercji koła balansu, zamiast pracochłonnego dopasowywania aktywnej długości sprężyny. Regulacja odbywa się za pośrednictwem mikro śrubek osadzonych w kole balansu, co znacznie ułatwia zadanie zegarmistrzom. Konstrukcja układu zwiększa odporność na wstrząsy i zapobiega zaburzeniom chodu spowodowanym dotknięciem sprężyny.

 

Zwycięska kombinacja

Zastosowanie krzemowego włosa balansu Si 14 zwiększa zalety mechanizmów Co-Axial – dłuższe przerwy pomiędzy wizytami w serwisie oraz wyjątkową regularność chodu i wydajność mechaniczną. Stabilność układów wzbogaconych zastosowaniem innowacyjnego materiału jest wyjątkową, to zwycięska kombinacja, która pozwala OMEGA oferować niespotykaną, czteroletnią gwarancję na produkty, łączące w sobie te dwie, rewolucyjne technologie.

 

21 czerwca 2020
14 maja 2018

Rewolucja krzemowa

Projekt i realizacja strony SPECTRUM MARKETING | Wszelkie prawa zastrzeżone | 2024

F.H.U. CHRONOS Edmund Gruszczyński

41-500 Chorzów, ul. Powstańców 15

+48 32 2410-550

sklep@chronos.info.pl 

+48 607-767-212