SKLEP STACJONARNY I SERWIS ZEGARKÓW CHRONOS CHORZÓW

​ADRES


F.H.U. Chronos

ul. Powstańców 15

41-500 Chorzów

woj. śląskie

NIP: 6270003419

 

Czynne: 

SALON SERWIS
od poniedziałku do piątku   od poniedziałku do piątku  
10:00 - 17:00 10:00 - 17:00

                                           


KONTAKT 


 

serwis@chronos.info.pl

 

sklep@chronos.info.pl

 

tel.: (32) 241 05 50

 

kom. +48 607-767-212

 

 

 

Jesteśmy Autoryzowanym Serwisem Omega, co potwierdzamy certyfikatem oraz wymaganym przez markę wysokiej jakości sprzętem.

Jeżeli poszukują Państwo serwisu zegarka Omega lub naprawy zegarka marki Omega, to zachęcamy do odwiedzenia naszego punktu zegarmistrzowskiego w Chorzowie lub przesłanie zapytania.

 

 

ZEGARKI ZABYTKOWE

Oferujemy naszym klientom taką samą troskę i uwagę, jak naszym zegarkom, ponieważ z pasją angażujemy się w najwyższy poziom usług. Na przestrzeni lat nasze Archiwa zgromadziły bogactwo informacji, które zobowiązaliśmy się zachować, aby firma OMEGA mogła dziś i w przyszłości publikować – dla większości swoich zegarków – nie tylko dokładne spojrzenie na proces produkcji Twojego zegarka, jako wyciąg z w archiwach, ale także jako Certyfikat Autentyczności oparty na eksperckiej analizie Twojego zegarka.

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Wyspecjalizowani zegarmistrzowie w Szwajcarii zbadają zegarek i ustalą jego autentyczność na podstawie informacji zapisanych w archiwach. Autentyczny zegarek OMEGA to zegarek napędzany prawidłowym kalibrem OMEGA, zbudowany w całości i serwisowany za pomocą odpowiednich komponentów OMEGA. Wszystkie elementy koperty zegarka muszą również odpowiadać informacjom zawartym w naszej dokumentacji produkcyjnej i wytycznych serwisowych. Tylko zegarki starsze niż 30 lat kwalifikują się do ekspertyzy. Sprawdzenie będzie płatne niezależnie od wyniku.

 

WYCIĄG Z ARCHIWUM

Zmodernizowaliśmy specjalny serwis internetowy dla pasjonatów zegarków, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o historii produkcji swoich zegarków OMEGA, które mają więcej niż 10 lat. Wyciąg z archiwum zawiera szczegółowe informacje z naszych archiwów dotyczące Twojego zegarka i sposobu, w jaki opuścił on nasze zakłady w Biel, a także dokładną datę produkcji zegarka. Wyciąg z archiwum nie jest Certyfikatem Autentyczności i nie gwarantuje autentyczności zegarka ani jego części składowych.

 

NASZA PRZESZŁOŚĆ, TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ

Przełomowe innowacje, podróże kosmiczne, precyzyjne rekordy, podmorskie przygody, mierzenie czasu na Igrzyskach Olimpijskich, James Bond – dziedzictwo OMEGI jest naprawdę niezwykłe, a pięknie nowoczesne Muzeum marki w Szwajcarii jest odpowiednim miejscem do opowiedzenia tak niezwykłej historii.

GWARANCJA SERWISOWA

 

NA KAŻDĄ NAPRAWĘ DAJEMY DWULETNIĄ GWARANCJĘ

 

Na wykonane prace udzielamy dwudziestoczteromiesięcznej (24) gwarancji. W przypadku usterki objętej niniejszą gwarancją, według własnego uznania i bez ponoszenia kosztów, naprawimy lub wymienimy wszelkie części zamienne i/lub usuniemy wszelkie usterki zidentyfikowane przez naszą obsługę klienta. Wszelkie inne prawa wynikające z wadliwego wykonania naszych usług są wyraźnie wyłączone. Niniejsza gwarancja nie obejmuje normalnego zużycia ani uszkodzeń spowodowanych wypadkami, brakiem staranności lub zaniedbaniem. Niniejsza gwarancja traci ważność, jeżeli prace na zegarku będą wykonywane przez osoby nieupoważnione do tego przez OMEGA SA.

 

OKRESY SERWISOWE

 

Twój zegarek OMEGA został zaprojektowany tak, aby przetrwał próbę czasu. Będzie Ci towarzyszyć przez całe życie będzie odmierzać Ci czas z precyzją, jeśli będzie regularnie otoczony najlepszą opieką. Częstotliwość serwisowania zależy od użytkowania zegarka i środowiska, w którym jest noszony. Na wodoszczelność może mieć wpływ na przykład starzenie się uszczelek lub przypadkowe uderzenie. Dlatego zalecamy sprawdzanie wodoszczelności raz w roku i pełny serwis co 5 do 8 lat. Autoryzowany serwis z przyjemnością zaopiekuje się Twoim zegarkiem i odpowie na Twoje pytania.

 

ŚWIĘTY SPOKÓJ

Międzynarodowa gwarancja obejmuje wady materiałowe i produkcyjne istniejące w momencie zakupu zegarka OMEGA.

Jeśli napotkasz jakikolwiek problem ze swoim zegarkiem w okresie gwarancyjnym, możesz mieć pewność, że zapewnimy Ci obsługę, na którą zasługujesz, i rozwiążemy go bezpłatnie.

Twój autoryzowany serwis z przyjemnością udzieli Ci pomocy i odpowie na pytania w przypadku roszczenia gwarancyjnego.

Uwaga: Szczegółowe informacje na temat warunków i ograniczeń gwarancji lub zakupu zegarka przed 1 lipca 2018 r. znajdują się w instrukcji obsługi.

 

Własność:

Omega SA

Jakob-Stämpfli-Strasse 96

2502 Biel

Szwajcaria
 

 

LINK DO STRONY SERWISOWEJ OMEGI

OMEGA - U ŹRÓDEŁ HISTORII, Siedem z dziesięciu osób na całym świecie zna markę OMEGA – tak wysokim wynikiem może poszczycić się zaledwie kilka innych marek zegarków. U źródeł tego sukcesu leży niezawodna, najwyższa jakość każdego zegarka marki OMEGA. Nie jest ona jednakże jedynym powodem, dla którego marka ta cieszy się niezmiennie dobrą opinią. Różnice pomiędzy OMEGĄ,  a produktami konkurencyjnymi odzwierciedlają również litery wchodzące w skład jej nazwy :O jak Olimpiada, M jak Mega precyzja, E jak Elegancja, G jak Geografia i A jak Astronauta.

 

Spójrzmy jednak najpierw na historię rozwoju OMEGI na przestrzeni lat i życie niezwykłych postaci z nią związanych – począwszy od  Louisa Brandt’a do Nicolasa Hayek’a – którzy własnymi siłami kształtowali przyszłość tej marki. Od samego początku, warsztat otwarty w La Chaux-de-Fonds w 1848 roku przez, wówczas 23 letniego, Louisa Brandt’a cieszył się rosnącą popularnością. W czasie długich, zimowych miesięcy, siadał on za swoim stołem warsztatowym oświetlanym jedynie niewielką ilością światła wpadającego przez okno i z niezwykłą precyzją składał z części dostarczanych przez lokalnych rzemieślników, zegarki kieszonkowe. Kiedy śnieg stopniał, Louise ruszył w podróż po Europie, gdzie sprzedawał swoje zegarki od Włoch przez Anglię, jego główny rynek zbytu, aż po Skandynawię. Po jego śmierci w 1879, synowie Louis-Paul i Cesar, zniechęceni wątpliwej jakości, nieregularnymi dostawami, porzucili nie przynoszący zadowalających efektów system pracy w warsztacie, na rzecz własnej, w pełni kontrolowanej produkcji. Dzięki większej ilości pracowników, środków komunikacji i energii, w styczniu 1880 roku zakład przeniósł się na drugie piętro niewielkiej fabryki w Bienne, by w grudniu przejąć już cały budynek. Dwa lata później firma przeniosła się ponownie, tym razem do Gurzelen, dzielnicy Bienne, do budynku, w którym wcześniej znajdowała się przędzalnia i w którym do dziś znajduje się główna siedziba firmy. Pierwsze seryjne produkty, Labrador i Gurzelen oraz słynny model OMEGA z 1894, stały się początkiem ogromnego sukcesu firmy. 


 

W momencie śmierci Louisa-Paula i Cesara Brandta w 1903 roku, OMEGA była jedną z największych Szwajcarskich firm produkujących zegarki, z liczbą 800 pracowników i z produkcją na poziomie 240,000 zegarków rocznie. Los firmy znalazły się wtedy w rękach czwórki młodych ludzi, z których najstarszy  Paul-Emile Brandt nie miał jeszcze 24 lat! To właśnie on został uznany za wielkiego architekta i twórcę OMEGI, wpływając na losy firmy przez kolejne pół wieku jej istnienia! Trudności ekonomiczne spowodowane wybuchem Pierwszej Wojny Światowej sprawiły, że od 1925 roku aktywnie dążył on do połączenia OMEGI i firmy Tissot, zwieńczonej ich fuzją w roku 1930, w wyniku której powstała grupa kapitałowa SSIH, Societe suisse pour l'industrie horlogere SA, z siedzibą w Genewie. Pod jego kierownictwem, a później pod przywództwem Josepha Reisera, począwszy od  1955, SSIH nieustannie się rozwijała i rozrastał, przejmując bądź tworząc około pięćdziesięciu firm takich jak Lemania, Lanco i Hamilton. Na początku lat siedemdziesiątych SSIH był już pierwszym na rynku Szwajcarskim i 3 na rynku ogólnoświatowym, producentem gotowych zegarków.

Osłabiona kryzysem walutowym i recesją trwającą od 1975 do 1980 roku, SSIH uzyskała w 1981 roku wsparcie finansowe ze strony banków. Rok później,  w podobny sposób, ocalony został inny szwajcarski gigant produkujący zegarki i mechanizmy zegarowe - ASUAG, którego własnością były takie marki jak Longines, Rado i Swatch. Po drastycznym zweryfikowaniu ksiąg finansowych i restrukturyzacji działów Badawczo Rozwojowego i produkcyjnego  obu grup, dwóch gigantów połączyło się w 1983 tworząc Holding ASUAG-SSIH, z siedzibą w kompleksie ETA w Grangeste. W 1985 konsorcjum to zostało przejęte przez grupę prywatnych inwestorów pod strategicznym przywództwem Nicolasa Hayek’a. Pod nową nazwą - SMH, Societe suisse de microelectronique et d'horlogerie, przedsiębiorstwo zanotowało natychmiastowy wzrost, osiągając tym samym ogromny sukces i stając się czołowym światowym producentem zegarków. Od 1998 roku, pod nową nazwą Swatch Group, oferuje ono również zegarki Blancpain i Breguet. Dynamicznie rozwijająca się OMEGA pozostaje jedną z najbardziej prestiżowych, sztandarowych marek firmy.  

 

 

The Swatch Group Polska sp. z o.o. ul. Marynarska 15, 02-674 Warszawa

AUTORYZOWANY SERWIS OMEGA

Projekt i realizacja strony SPECTRUM MARKETING | Wszelkie prawa zastrzeżone | 2024

F.H.U. CHRONOS Edmund Gruszczyński

41-500 Chorzów, ul. Powstańców 15

+48 32 2410-550

sklep@chronos.info.pl 

+48 607-767-212