SKLEP STACJONARNY CHRONOS CHORZÓW

​ADRES


F.H.U. Chronos

ul. Powstańców 15

41-500 Chorzów

woj. śląskie

NIP: 6270003419


KONTAKT 


 

chronos@chronos.info.pl

 

tel.: (32) 241 05 50

SKLEP INTERNETOWY CHRONOS

ZEGARKI MĘSKIE LONGINES

ZEGARKI DAMSKIE LONGINES

Jeżeli poszukują Państwo sklepu z zegarkami Longines lub naprawy zegarka marki Longines, to zachęcamy do odwiedzenia naszego punktu zegarmistrzowskiego w Chorzowie lub przesłanie zapytania..

Niezawodne mechanizmy z ręcznym lub automatycznym naciągiem, to cecha wszystkich modelów LONGINES. Nie powstały one dzięki przypadkowi, lecz są owocem bardzo starannego projektowania, procedury ukształtowanej w ciągu wieloletniej tradycji LONGINES w opracowywaniu i konstruowaniu mechanizmów, w blasku zasłużonej chwały płynącej z wieloletniej i obfitującej w zdumiewające osiągnięcia historii firmy.

Konkretny wkład Longines w sztukę tworzenia zegarków z mechanicznymi napędami datuje się od 1867 r.. W tym roku firma ta uzyskała swą nazwę i pierwszą lokalizację swoich zakładów. Nazwa została zapożyczona od określenia oznaczającego krainę łąk, w której rozwinęły się pierwsze zakłady firmy, które pozwoliły jej wykroczyć poza operacje montażu i zająć się projektowaniem i konstruowaniem w pełni nowoczesnych mechanizmów. Razem z nowym zakładem firmy powstał także nowy styl myślenia i działania, którego firma ta nigdy później nie porzuciła: postępować według własnych pomysłów i nigdy nie rezygnować z wysokiej jakości.

Pierwsza seria zegarków Longines, znana pod nazwą L20A, trafiła do produkcji w 1867 r., wkrótce po otwarciu fabryki w Les Longines. Zamiast mechanizmów nakręcanych kluczem, w tych czasach nadal znacznie przeważających, napęd L20A opierał się na zasadzie dźwigni, nakręcanej przez koronkę. Szef firmy Ernest Francillon osobiście zaprezentował pierwszy mechanizm Longines na Wystawie w Paryżu, w 1867 r.. Mechanizm ten uzyskał brązowy medal – honorową trzecią nagrodę za obiecującą pierwszą konstrukcję.

ZEGARKI LONGINES

Projekt i realizacja strony SPECTRUM MARKETING | Wszelkie prawa zastrzeżone | 2024

F.H.U. CHRONOS Edmund Gruszczyński

41-500 Chorzów, ul. Powstańców 15

+48 32 2410-550

sklep@chronos.info.pl 

+48 607-767-212